Sport | Roning |
---|---|
Udgaver | 70 th |
Steder) | Plovdiv Bulgarien |
Dateret | 16 til18. september 2011 |
Navigation
De europæiske ro- mesterskaber i 2011 blev afholdt fra 16 til18. september 2011i Plovdiv , Bulgarien .
Forsøg | Guld | Sølv | Bronze | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff M1x |
Litauen Mindaugas Griškonis |
7:02:74 |
Tyskland Falko Nolte |
7:04:99 |
Kroatien Mario Vekić |
7:08:17 |
To af par M2x |
Litauen Saulius Ritter Rolandas Maščinskas |
6:03:05 |
Serbien Marko Marjanović Dušan Bogičević |
6:24:90 |
Rusland Artem Kosov Dmitry Khmylnin |
6:25:87 |
To avancerede M2- |
Grækenland Nikólaos Goudoúlas Apóstolos Goudoúlas |
6:31:63 |
Italien Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini |
6:34:26 |
Serbien Jovan Popović Nikola Stojić |
6:43:97 |
To lette drejningsmoment LM2x |
Italien Lorenzo Bertini Elia Luini |
6:28:83 |
Grækenland Eleftherios Konsolas Panayiótis Magdanís |
6:31:84 |
Portugal Pedro Fraga Nuno Mendes |
6:34:08 |
Fire-drejningsmoment M4x |
Rusland Nikita Morgachev Aleksey Svirin Igor Salov Sergey Fedorovtsev |
5:45:17 |
Estland Andrei Jämsä Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo |
5:47:07 |
Polen Konrad Wasielewski Wiktor Chabel Kamil Zajkowski Piotr Licznerski |
5:51:00 |
Fire af peak M4- |
Grækenland Stergios Papachristos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou |
5:58:12 |
Hviderusland Vadzim Lialin Dzianis Mihal Stanislau Shcharbachenia Aliaksandr Kazubouski |
6:01:45 |
Italien Mario Paonessa Francesco Fossi Luca Agamennoni Andrea Palmisano |
6:06:10 |
Fire førende lette vægte LM4- |
Italien Daniele Danesin Andrea Caianiello Marcello Miani Martino Goretti |
6:02:68 |
Tjekkiet Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil |
6:05 63 |
Serbien Nemanja Nesić Miloš Stanojević Nenad Babović Miloš Tomić |
6:08:77 |
Otte M8 + |
Polen Marcin Brzeziński Rafał Hejmej Dariusz Radosz Piotr Hojka Mikolaj Burda Piotr Juszczak Krystian Aranowski Michał Szpakowski Daniel Trojanowski |
5:37:38 |
Tjekkiet Jiří Srna Kornel Altman David Szabó Jan Pilc Jakub Podrazil Jakub Koloc Petr Melichar Matyáš Klang Martin Šuma |
5:39:38 |
Ukraine Anton Kholyaznykov Viktor Hrebennikov Ivan Tymko Artem Moroz Andriy Pryveda Valentyn Kletskoy Oleh Lykov Serhiy Chykanov Oleksandr Konovaliuk |
5:39:63 |
Forsøg | Guld | Sølv | Bronze | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff W1x |
Tjekkiet Mirka Knapkova |
7:52:03 |
Rusland Julia Leniva |
7:58:37 |
Litauen Donata Vistartaite |
8:02:46 |
To par W2x |
Ukraine Anastasiia Kozhenkova Yana Dementieva |
7:06:17 |
Serbien Iva Obradovic Ivana Filipović |
7:08:27 |
Tjekkiet Lenka Antosova Jitka Antosova |
7:11:31 |
To avancerede W2- |
Rumænien Camelia Lupascu Nicoleta Albu |
7:29:22 |
Hviderusland Yuliya Bichyk Natallia Helakh |
7:31:50 |
Italien Claudia Wurzel Sara Bertolasi |
7:37:79 |
To lette drejningsmoment LW2x |
Grækenland Christína Yazitzídou Alexandra Tsiavou |
7:15:50 |
Det Forenede Kongerige Kathryn Twyman Andrea Dennis |
7:20:26 |
Italien Laura Milani Enrica Marasca |
7:24 88 |
Firdobbelt W4x |
Ukraine Svitlana Spiryukhova Nataliia Huba Tetiana Kolesnikova Kateryna Tarasenko |
6:32:75 |
Polen Agnieszka Kobus Karolina Gniadek Sylwia Lewandowska Natalia Madaj |
6:35:30 |
Rumænien Cristina Ilie Ioana Craciun Camelia Lupascu Nicoleta Albu |
6:41:61 |
Otte W8 + |
Rumænien Maria Diana Bursuc Ionelia Zahariaa Cristina Grigoras Irina Dorneanu Adelina Cojocariu Andreea Boghian Roxana Cogianu Eniko Mironcic Teodora Gidoiu |
6:14:98 |
Hviderusland Katsiaryna Shliupskaya Marharyta Krechka Volha Berazniova Natallia Helakh Hanna Nakhayeva Tatsiana Kukhta Yuliya Bichyk Anastasiya Fadzeyenka Yaraslava Paulovich |
6:20:52 |
Ukraine Oksana Holub Hanna Hutsalenko Olha Hurkovska Nina Proskura Olena Buryak Svitlana Novichenko Liubov Stashko Anna Kontseva Anna Haidukova |
6:23:82 |